Przekąski kibica

683

Siedząc na kanapie, w trakcie meczu z wielką chęcią sięgamy ręką do miski, aby coś przekąsić. Sportowe emocje, jakich w tym momencie doświadczamy, wzbudzają w nas apetyt i powodują, że mamy ochotę zjeść coś zarazem dobrego i ciekawego. Słone chipsy, paluszki i piwo kojarzą się nam głównie z meczami piłki nożnej, dlatego kiedy jesteśmy fanami innych dziedzin sportu nie zawsze mamy pomysł po co sięgnąć. Stąd właśnie następujące pytanie: co dobrego przygotować, kiedy mamy ochotę usiąść przed telewizorem i obejrzeć rozgrywkę pokera?

Szybkie przystawki 

Jeżeli nie mamy czasu aby stać długo w kuchni, warto wybrać się na szybki spacer do pobliskiego sklepu i kupić paczkę krakersów oraz kilka ulubionych produktów na szybką pastę. Wytrawna przekąska z ulubionymi warzywami na pewno zachęci nie tylko nas do zaspokojenia apetytu, ale i naszych gości. Natomiast jeśli jesteśmy fanami słodkości, to dobrym wyborem będzie gorzka czekolada z kawałkami owoców. Takie drobne słodycze wśród orzechów lub owoców zaspokoją również nasze podniebienie.

Efektowne pomysły

Kiedy chcemy postawić na coś wyjątkowego to warto przyrządzić deskę serów. Różne rodzaje sera pokrojone w równe plastry i trójkąty oraz ułożone na drewnianej desce wśród winogron oczarują niejednego łasucha, a w dodatku zrobią na wszystkich wrażenie. Zrobione przez nas koreczki z pysznymi oliwkami oraz pasującymi do nich warzywami również będą ładnie prezentowały się na stole. W dodatku zawsze łatwo po nie sięgnąć.

Dobre napoje 

Jak już wiemy, piwo zarezerwowane jest dla kibiców piłki nożnej i innych sportów drużynowych. W przypadku rozgrywek pokerowych dobrym pomysłem jest sięgnięcie po nasze ulubione wino lub inny lepszy alkohol. Dla abstynentów również znajdzie się kilka innych drinków, ponieważ każdy znany napój możemy przyrządzić bez dodatku alkoholu, bazując na świeżych składnikach i słodkich napojach. Aby nie fundować sobie dodatkowego napięcia odstawmy kawę na boki i przygotujmy coś, co będzie nas relaksować i wprawiać w dobry nastrój.

Tapas, czyli trochę egzotyki 

Uwielbiamy próbować kuchnie świata, w końcu przy tym szukamy odskoczni od naszego codziennego jedzenia. W tym przypadku aby rozkręcić nasz apetyt wystarczy sięgnąć po mięsną wersję deski serów, która będzie oparta na przeróżnych wędlinach i wyrobach męskich. Cienko pokrojona hiszpańska szynka lub chorizo zabiorą nas przy okazji w bardziej odległe krainy, mimo, że my będziemy siedzieć na kanapie. A może warto podejść do tego trochę bardziej tematycznie i przygotować typowe przystawki dla kraju z którego pochodzi nasz ulubiony gracz?

Przekąski mają to do siebie, że są na jeden ząb, natomiast jedzenie ma za zadanie nie tylko nas posilić, ale również sprawić nam przyjemność. Dobrze jest też  kiedy przygotowanie go nie zajmuje zbyt wiele czasu i nie kończy się na skomplikowanych przepisach po które i tak więcej nie sięgniemy.  Zaproponowane pomysły będą dla nas dodatkowym umilaczem czasu, bo w końcu kto nie miałby ochoty aby w czasie ulubionych rozgrywek sięgnąć po coś dobrego i smacznego?

5/5 - (1)