Najpopularniejsze sporty w Polsce

603

Co prawda pandemia covid-19 pokrzyżowała plany wielu wydarzeniom sportowym, nie oznacza to jednak tego, że Polacy nadal nie starają się uprawiać bądź oglądać swoich ulubionych sportów. Jakie więc są właśnie najbardziej ulubione sporty Polaków?

Najpopularniejsze sporty w Polsce

Piłka nożna

Miliony ludzi w Polsce ogląda co roku mecze piłki nożnej. Gdyby nie pandemia, Euro 2020 mogłoby być kolejnym wielkim sukcesem. Każdy może grać w piłkę nożną, a wielu dorosłych, którzy nie grają już w gry ze względu na wiek i obowiązki, chce oglądać ten sport przynajmniej na dużym ekranie. Tylko podczas samej pandemii mecze piłki nożnej oglądało ponad 60 miliardów ludzi. Powyższe rekordy prawdopodobnie zostaną w tym roku przełamane przez EURO 2021, a coraz więcej osób zapowiada, że będzie obserwować zmagania swoich drużyn narodowych na różnych stadionach.

Tenis

Sukces popularności w tej dyscyplinie sportu nie wynika bezpośrednio z sukcesów polskich tenisistów w ostatnich latach. Polscy kibice coraz częściej dopingują naszych tenisistów, jednakże dostrzeżenie kolejnej szansy dla polskich tenisistów na finałowych etapach największych międzynarodowych zawodów tenisowych niewątpliwie podniosło rangę tej dyscypliny wśród wszystkich polskich dostawców usług telewizyjnych.

Ale czy tenis będzie nadal popularny w przeciągu najbliższych kilku miesięcy? Cóż, trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie wiemy, co przyniesie nam kilka następnych lat, czy w pełni będziemy w stanie docenić zmagania Polskich tenisistów podczas rozgrywek tenisowych.

Siatkówka

Oczywiście to nie jedyny powód, dla którego siatkówka jest tak popularna w naszym kraju. Polacy również odnoszą duże sukcesy w tym sporcie. Wielu sponsorów często nadaje specjalne transmisje z meczów siatkówki kobiet, ponieważ z góry wiedzą, że takie wydarzenia przyciągną dużą publiczność. Telewizja interesuje się nie tylko losami siatkówki, bo bukmacherzy często udostępniają transmisje meczów siatkówki na swoich stronach internetowych, nie wspominając o tym, że zapytania w przeglądarkach o siatkówkę stały się w tym sezonie bardzo popularne. Poza tym siatkówka jest bardzo popularnym sportem wśród kobiet, ponieważ wiele kobiet uczy się zasad gry w szkole, przez co uprawianie sportu takiego jak siatkówka w wieku dorosłym nie stanowi dla nich problemu. Mężczyźni i kobiety często zdobywają złote medale w różnych meczach siatkówki.

Hokej na lodzie

Niestety, choć nasza liga nie należy do najsilniejszych na świecie, a sam hokej jest również średnio popularny wśród polskich widzów. W porównaniu z piłką nożną temat ten jest znacznie mniej przewidywalny, choć nie zmniejszy to popularności tego sportu. W lidze amerykańskiej i kanadyjskiej, jeśli chcemy przewidzieć zwycięstwo, musimy znać całą ligę, ponieważ biorąc pod uwagę liczbę meczów i fakt, że wszystkie drużyny mają najlepszych zawodników na świecie, będziesz miał trudności z wytypowaniem, kto jest najlepszy.

Przewidywalność innych czołowych lig europejskich jest znacznie lepsza. Chodzi nam głównie o rozgrywki w Szwecji, Finlandii, Czechach i na Słowacji. Ale dlaczego hokej jest tak popularny? Cóż, jest to bardzo proste, bo choć wszyscy zawodnicy noszą ochraniacze, jest to sport bardzo okrutny i szybki, a do tego świetnie nadaje się do oglądania zimą.

Źródło : https://sportowy.net.pl/

Oceń nas!