Najlepsze porady – jak schudnąć

1233

Wiele osób po ,,właściwej” kwarantannie na pewno sporo przytyło. Wielu z nich nie wie również, że powinno o siebie dbać. Jakie więc są najlepsze sposoby na to, aby o siebie zadbać? Tego dowiecie się już za chwilę!

Najlepsze porady – jak schudnąć

Zacznij od lekkich ćwiczeń fizycznych

Bardzo łatwo jest się przeciążyć – i wtedy zamiast lepszego ciała czeka nas pobyt w szpitalu. Dlatego też zacznij od lekkich ćwiczeń, a dopiero później przejdź dalej.

Plan

Jeśli jesteś w nałogu podjadania słodyczy, z którym bezskutecznie walczysz od dłuższego czasu, dobrym rozwiązaniem będzie stopniowa próba pokonania uzależnienia. Tym razem zamiast od obiecywania sobie tego co zrobisz, ustal plan, zakładający np. że w pierwszym tygodniu trzy dni, kiedy pozwolisz sobie na słodką przekąskę, w drugim dwa dni, w trzecim na jedną.

Nie odmawiaj sobie przekąsek

Słodki to naturalny smak, który poprawia nastrój, pomaga uporać się ze stresem i budzi skojarzenia z nagrodą. Dlatego nie jest dobrym pomysłem całkowite wyrzucenie słodkich smaków z diety. Zamiast słodyczy jedz owoce (zwłaszcza suszone – zawierają spore ilości naturalnego cukru), nie gardź miodem, a biały cukier zamień na trzcinowy – bądź też po prostu zacznij mniej słodzić.

Postaraj się nie jeść przed snem

Nocą (szczególnie podczas choroby) organizm powinien odpoczywać. To czas regeneracji komórek i odbudowy sił. Jedzenie posiłków w nocy to zmuszanie organizmu do dodatkowego wysiłku. Ciężko wówczas kontrolować wszelkie procesy, zwłaszcza, że dobrego odpoczynku nasze ciało nie zawsze doświadcza. Pracuje i w czasie wakacji. Nadwaga to tylko niektóre skutki jedzenia nocą.

Pamiętaj o piciu wody

Co zabawne, nagły głód czasami można pomylić z uczuciem pragnienia, pamiętaj więc, żeby każdego dnia wypijać przynajmniej litr niegazowanych płynów. Zawsze miej przy sobie butelkę wody, by pragnienie nie dopadło cię w najmniej odpowiednim momencie, np. w pracy. Dobrze nawodniony organizm będzie działał jak należy, a to też wpłynie na twoje łaknienie.

5/5 - (2)