Jakie jedzenie zabrać ze sobą na długą wędrówkę?

312

Aktualnie nie brakuje osób, które planują wakacyjne wypady. Chcesz między innymi przynajmniej od czasu do czasu chodzić po górach? Zastanawiasz się, jaki prowiant wziąć ze sobą? O tym możesz dowiedzieć się po przeczytaniu poniższego poradnika. Sprawdź także, jak można obstawiać zakłady bukmacherskie w trakcie pokonywania kolejnych górskich szlaków.

Weź pod uwagę zapotrzebowanie kaloryczne

Każdy z nas ma swoje indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne. To zagadnienie zależy generalnie od wielu kwestii. Chodzi tutaj przede wszystkim o wiek, płeć, codzienny styl itp. Na przykład inne zapotrzebowanie mają osoby pracujący przy komputerze w porównaniu chociażby do pracowników fizycznych (w tym drugim przypadku jest ono oczywiście większe itd.). Dobrze jest dokładnie dowiedzieć się, jak to wygląda w naszej sytuacji. W takich tematach pomagają na przykład wykwalifikowani dietetycy, do których warto uczęszczać. Pamiętaj także o innej rzeczy. Wędrówka na przykład po górach wiąże się ze sporym wysiłkiem. W związku z tym zapotrzebowanie kaloryczne będzie nieco większe. Po to, by nie zabrakło nam energii w czasie pokonywania górskich szlaków itp. Dobrze byłoby to uwzględnić w czasie podejmowania finalnych decyzji, co do zabieranego prowiantu.

Jedzenie powinno być praktyczne w kontekście przygotowania

Jest oczywiste, że niektórych produktów oraz dań nie da się ze sobą wziąć na długie, piesze wędrówki. Dlatego liczy się nie tylko kwestia dotycząca kaloryczności, ale tak samo praktyczności. Co jest tutaj zaś szczególnie polecane? Bardzo dobrym wyborem są chociażby… przez wielu niedoceniane kanapki. Z punktu widzenia dietetycznego, należy dążyć do tego, by posiłki zawierały odpowiednio dużo węglowodanów, białek i tłuszczów. W związku z tym warto zdecydować się na przykład na kanapki z chleba żytniego (zdrowsza odmiana), które będą posmarowane serkiem (możesz zdecydować się na markę Bieluch) z dodatkiem wędliny, pomidorów, ogórków itp. Co jeszcze jest polecane przez ekspertów w takiej sytuacji? Dobrej jakości batony energetyczne. Jeśli chodzi o przekąski, to warto zdecydować się na orzechy oraz owoce (świetnym wyborem są banany). I oczywiście nie zapominaj o dużej ilości płynów. Najlepiej weź ze sobą kilka litrów wody mineralnej niegazowanej.

W czasie wycieczek też można typować zakłady bukmacherskie

Jesteś fanem sportu i zarazem bukmacherki? Już dawno zaplanowałeś wypad na górski szlak? Nie chcesz jednak ominąć ważnego dla Ciebie wydarzenia? To nie problem. Strony bukmacherskie proponują tutaj rozmaite rozwiązania. Możesz bowiem na przykład typować dzięki zastosowaniu aplikacji mobilnych. Są one zaś oferowane przez wszystkie najbardziej popularne podmioty hazardowe. W tym gronie są STS, Fortuna, Betfan, Betclick itd. Aby skorzystać z tej opcji, musisz jedynie zarejestrować się w konkretnym bukmacherze, a potem pobrać aplikację. Dodatkowo to narzędzie musi być jeszcze przez Ciebie zainstalowane na Twoim telefonie komórkowym. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie obstawiać nawet poza swoim domem…

5/5 - (1)