Jak zadbać o zdrowe odżywianie na wakacjach?

241

Fakty są takie, że czas wakacyjny sprzyja folgowaniu. Na co dzień trzymasz dietę? Chcesz posiadać bowiem piękną sylwetkę, w której nie ma nadprogramowych, zbędnych kilogramów? Od poniedziałku do niedzieli włącznie samodzielnie sobie gotujesz i stosujesz się do rozmaitych wskazówek ze strony dietetyka? Niedługo jedziesz jednak na wakacje i zastanawiasz się, jak to będzie pod kątem żywienia? Nie chcesz bowiem marnować tego, co do tej pory wypracowałeś? Sprawdź zatem kilka porad, które są rekomendowane przez ekspertów.

Warto samodzielnie robić sobie śniadania i kolacje

Na przełomie grudnia i stycznia Polacy deklarują rozmaite postanowienia na kolejne 12 miesięcy. Tobie na razie udaje się trzymać w ryzach bieżący sposób odżywiania? Jesteś zadowolony z efektów? Wszystko dlatego, że schudłeś kilka kilogramów? Nie chcesz tracić wypracowanych efektów na wakacjach? W takim razie warto samodzielnie robić sobie śniadania oraz kolacje. Gotowe przepisy na zdrowe dania możesz sobie zapisać np. w telefonie komórkowym. Polscy bukmacherzy posiadają zaś w ofertach aplikacje mobilne. W związku z tym możesz przy pomocy własnego telefonu komórkowego nie tylko zdrowo gotować, ale także obstawiać mecze, które Cię w danym momencie najbardziej interesują. Nawet na wakacjach. Wróćmy do tematyki kulinarnej. Jeśli będziesz samodzielnie robił sobie śniadania i kolacje, to na pewno Twoja waga nie pójdzie do góry. Warto zapisać sobie niezbędne produkty, które trzeba kupić na miejscu. Jeśli zaś np. wynajmiesz domki letniskowe, to nie będzie żadnego problemu z przygotowywaniem jedzenia.

Co jeść na mieście?

Wakacje to czas odpoczynku. Długo czekałeś na kilka, czy nawet kilkanaście dni urlopu? Z drugiej strony nie chcesz marnować tego, co udało Ci się wypracować od początku roku kalendarzowego, jeśli chodzi o żywieni? W takim razie trzeba zastanowić się nad tym, jak ta sprawa powinna być rozwiązana w praktyce. W czasie wakacji od czasu do czasu na pewno będziesz coś jadać na mieście. Warto odpowiednio wcześnie sprawdzić lokale, które znajdują się np. na terenie konkretnego miasta/miasteczka. Zweryfikuj nie tylko same opinie, ale także to, co jest dokładnie oferowane. Na tej podstawie będziesz mógł podejmować odpowiednie decyzje. Zawczasu wybierzesz, które dania mogą być przez Ciebie zjedzone w lokalu gastronomicznym, a które niekoniecznie. Dobrze jest tutaj wszystko sobie odpowiednio zaplanować. Warto także obliczyć ilość kalorii. Po to, by np. nie okazało się, że po wczasach wskaźnik na wadze niestety mocniej przechyla się w prawą stronę.

Jakich dań należy szczególnie unikać?

Chodzi tutaj o potrawy typu fast-food. Oczywiście, jak zjesz sobie np. kebaba raz na czas, to nic takiego wielkiego się nie stanie. Kluczowe jest jednak to, by nie spożywać takich potraw zbyt często. A w czasie wakacji jesteśmy rozprężeni itp. Wówczas łatwiej o częstsze naginanie swoich wcześniejszych postanowień. Zrezygnuj także z rozmaitych przekąsek i ogranicz spożywanie alkoholu w czasie urlopu.

5/5 - (1)