Jak sportowcy gotują swoje posiłki?

1191

Wiele osób zastanawia się, jak profesjonalni sportowcy szykują swoje posiłki, przed treningami etc. Tak naprawdę sposobów jest wiele, jednakże warto trzymać się pewnych, podstawowych zasad, które przedstawimy wam już za chwilę, w naszym nowym poradniku sportowym!

Jak sportowcy gotują swoje posiłki?

Odpowiednia dieta

Dobrze rozpisana dieta uwzględnia odpowiednią podaż wszystkich składników odżywczych. Przyjrzymy się bliżej np. białku. Jest to jeden z głównych makroelementów, niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju wszystkich tkanek organizmu. Po treningu to właśnie białko jest odpowiedzialne za naprawę i regenerację mięśni. Oprócz tego, powinniśmy tutaj zaznaczyć, że nas mózg jest bardzo ,,energiożerny” przez co większość tego co jemy przeznaczamy właśnie na odżywienie naszego umysłu, który jest niezwykle ważny, kiedy intensywnie myślimy, na przykład podczas ćwiczeń. Dlatego też wiele sportowców uwielbia połączenie ryżu z kurczakiem – żaden z nich nie stosuje żadnej diety cud, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że one nie działają.

Zbyt mała ilość węglowodanów w diecie może objawiać się częstymi napadami głodu, uczuciem zimna i brakiem energii. Dostarczanie odpowiedniej ilości węgli jest niezbędne, by mięśnie pracowały poprawnie, a organizm miał energię na wykonanie ciężkiego treningu.

Większość osób obawia się tłuszczów, ale one także pełnią niezwykle ważną funkcję w naszym organizmie. Dostarczają sporej dawki energii, ale też pomagają wchłaniać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, są prekursorami hormonów steroidowych i składnikami błon komórkowych. Zbyt niska podaż tłuszczu doprowadzi do niedoborów tłuszczowych w organizmie, co może skutkować zaburzeniami hormonalnymi.

Co najczęściej gotują sportowcy?

Najczęściej, to oni sami nie robią sobie posiłków. Żarty na bok, ponieważ jak już wcześniej wspominaliśmy, jedną z najbardziej popularniejszych potraw jest oczywiście ryż z kurczakiem, gotowane warzywa ( na parze) bądź też mix wyciśniętych owoców lub warzyw. To ostatnie nie wydaje się być posiłkiem, ale tak naprawdę płynna dieta staje się coraz bardziej popularna.

5/5 - (1)