Jak motywować samego siebie do uprawiania sportu?

1052

Motywacja w naszym życiu to gardłowa sprawa. Bez niej nie jesteśmy w stanie tak naprawdę zrobić nic, w tym również i normalnie żyć, pracować i rozwijać się. Jakie są sposoby na to, aby się zmotywować do działania?

Jak motywować samego siebie do uprawiania sportu?

Samo to do ciebie nie przyjdzie

Motywacja do uprawiania sportu – temat dosłownie rzeka. No ale na początek, powinniśmy się skupić na tym, aby tą motywację w ogóle posiąść. Naturalnie każdy by chciał – aby ,,samo przyszło” – ale przecież nic w życiu nie jest aż tak łatwe, prawda? Dlatego też najpierw tą motywację musimy znaleźć. Najłatwiejszym sposobem na to jest przekucie jakiegoś silnego uczucia – w chęć zmiany. Może to być na przykład nienawiść do byłego partnera – żal po stracie członka rodziny, bądź też jakieś inne – negatywne i destrukcyjne uczucie, które możemy zmienić w naszą motywacje do uprawiania sportu. Tylko oczywiście musimy uważać, aby od razu się nie przetrenować. Dlatego też – zacznij od małych kroków.

A co się dzieje – gdy tej motywacji zabraknie?

Gdy zaczyna nam brakować motywacji – mogą się stać tak naprawdę dwie rzeczy. Albo uzmysłowimy sobie ponownie naszą motywację – i wróci ona z dwukrotnie większą siłą, albo stracimy ją całkowicie. Gdy tak się stanie, to jeśli nadal chcemy zostać profesjonalnym sportowcem będziemy musieli poszukać sobie innej motywacji. Jeśli zaś wróci ona ze zdwojoną siłą – będziemy zapewne ćwiczyć mocniej – biegać dalej i popychać samego siebie aż do granic naszych możliwości – oraz jeszcze kawałek dalej.

Sport uczy wytrwałości

Uprawianie sportu hartuje osobowość uczy pokory. Dzięki rywalizacji i chęci osiągania coraz lepszych wyników, człowiek uczy się także wytrwałości oraz wie, że nie odniesie sukcesu bez ciężkiej pracy i wysiłku. Jest to szalenie istotne dla prawidłowego kształtowania charakteru i z pewnością przełoży się na jego zachowanie w przyszłości. Taka szkoła życia przyda się każdemu dorosłemu człowiekowi, nieważne czy taka osoba będzie chciała zostać zawodowym sportowcem.

Wyższe libido

Uprawianie sportu zwiększa w ludziach chęć na seks, co bezpośrednio może się przełożyć na naszą atrakcyjność, oraz postrzeganie naszego partnera, nie mówiąc już o tym, że oprócz wyglądania lepiej, będziemy w stanie dłużej bawić się w ,,igraszki łóżkowe”. Na dodatek czas, w którym będziemy potrzebować ,,przerwy” zdecydowanie się skróci, przez co odniesiecie jeszcze większą przyjemność z tytułu uprawiania miłości.

5/5 - (1)