Jak dobrze zjeść na mieście?

456

Jedzenie na mieście to bardzo wygodna opcja dla osób mających sporo pracy. Gotowanie często kosztuje za dużo czasu oraz wysiłku. Ciekawych restauracji nigdzie z pewnością nie brakuje, dlatego codziennie można spróbować nowych dań. Miasta typu Kraków oferują kuchnię niemal z całego świata, dlatego równie dobrze można zjeść polskie dania, jak i japońskie sushi. Restauracje oferują również jedzenie na dowóz, dzięki czemu nie trzeba martwić się dojazdem. W jaki sposób można dobrze zjeść na mieście? 

Burgerownie

Bardzo popularne ostatnimi czasy są burgerownie, które oferują burgery z różnymi dodatkami. Oferują one znacznie bardziej jakościowe kanapki niż większość fastfoodowych restauracji sieciowych. Można je zamówić bez problemu online. Dostawa przychodzi czasami w przeciągu pół godziny. Burgery oparte na wołowinie czy wieprzowinie są bardzo sycące. Można je ponadto urozmaicić ulubionymi warzywami oraz sosami. Popularne są też wersje wegetariańskie na bazie kotleta warzywnego lub serowego. 

Sushi 

Dla fanów bardziej wykwintnych smaków idealne będzie sushi. Jego zaletą jest dowolność smaków, gdzie dodatkami są zarówno ryby, owoce morza, warzywa, jak i grzyby. Warto poprosić o takie dodatki jak sos sojowy czy ostrą przyprawę wasabi. Wiele restauracji sushi podaje również inne dania kuchni azjatyckiej, gdzie warto spróbować zupy miso czy grzybów shiitake. Świetną opcją jest również sushi z dostawą, gdzie można wypróbować różnych wariantów z dziewczyną lub całą rodziną. 

Chińszczyzna 

Dobre restauracje z chińszczyzną można znaleźć we wszystkich miastach w Polsce, nieważne czy jest to Kraków, czy Poznań. Warto je odróżniać od tych słabej jakości, które bazują na odgrzewanych sajgonkach. W dobrych chińskich knajpach można skosztować takich dań jak wieprzowina Moo Shu, mandaryńskie placki Dan Bing lub ryż z krewetkami. Starannie przygotowane dania można zamówić online do pracy, dzięki czemu uzyska się pełnoprawne i zdrowe danie obiadowe.

Budki z kebabami 

Nie wszyscy mają wygórowane żądania, jeśli chodzi o jedzenie na mieście. Zaletą budek z kebabami jest pyszny smak przy bardzo krótkim czasie przygotowywania dań. Dostawa to czasami kwestia paru minut. Może nie jest to wykwintne danie niczym sushi, ale niektóry knajpki oferują naprawdę wysoką jakość mięsa. Nie musi to być posiłek niezdrowy – można poprosić o dużą porcję warzyw czy opcję z falafelem. Do wyboru jest też mnóstwo sosów, od najostrzejszych po czosnkowe. Można też wybrać ulubiony wariant kebaba – na talerzu, w bułce lub na bazie placka.

Kuchnia roślinna 

Wielkie miasta typu Warszawa czy Kraków to prawdziwy raj dla wegetarian i wegan. Okazuje się jednak, że w knajpach z kuchnią roślinną dobrze zjedzą również fani mięsa. Czasami warto odmienić sobie trochę swoje nawyki żywieniowe. Tym bardziej że burgery oparte na seitanie czy ciecierzycy okazują się czasami lepsze niż tych z tanich burgerowni. Kuchnia roślinna może opierać się zarówno na daniach azjatyckich, fast-foodzie amerykańskim, jak i tradycyjnych polskich potrawach. Również tutaj sporym ułatwieniem jest darmowy dowóz na teren całego miasta. 

5/5 - (2)