Jak dbać o swoje zdrowie z suplementami diety?

272

Zdrowie to najważniejsza sprawa w życiu każdego człowieka. Aby zachować dobrą kondycję organizmu przez długie lata, trzeba zadbać szczególnie o swoje zdrowie. Największy wpływ na zdrowie ma prawidłowy tryb życia, to znaczy umiarkowany wysiłek fizyczny, ograniczenie stresu, regeneracja organizmu i najważniejsze zróżnicowana dieta, bogata w składniki odżywcze. Zaniedbanie zdrowego stylu życia często prowadzi do wielu chorób, nierzadko poważnych i przewlekłych, jak chociażby cukrzyca, insulinooporność, otyłość i wiele innych.

Dieta bogata w składniki odżywcze, czyli jaka?

Dieta odpowiednio zbilansowana i zróżnicowana powinna dostarczać niezbędnych minerałów i witamin zawartych w pożywieniu. Powinna ona polegać na spożywaniu produktów i dań jak najmniej przetworzonych. Wysokoprzetworzone produkty są wysokokaloryczne, nie posiadają żadnych witamin czy minerałów. Natomiast zawierają mnóstwo cukrów, tłuszczy szkodliwych dla zdrowia oraz niebezpiecznych dodatków, jak na przykład syrop glukozowo-fruktozowy. To jeden ze składników, który spożywany zbyt często prowadzi do otyłości, ale także ma szkodliwy wpływ na inne aspekty zdrowotne. Dlatego należy unikać tego typu produktów. Na talerzu powinny lądować jak najczęściej świeże warzywa i owoce, chude mięso, ryby, jaja, nabiał. Tego typu pożywienie jest bogate w składniki odżywcze, co ma pozytywny wpływ nie tylko na samo zdrowie, ale też na kondycję włosów, skóry i paznokci. 

Czy stosowanie zdrowej diety wystarczy, żeby utrzymać organizm w dobrej formie?

Zdrowa dieta ma szczególny wpływ na zdrowie. Jednak warto dołączyć do niej dobraną indywidualnie aktywność fizyczną, może to być nawet spacer w ciągu dnia. Poza tym należy dobrze się wysypiać. Sen ma duże znaczenie w przypadku regeneracji całego organizmu. Wszystkie te elementy mają istotny wpływ na zdrowie fizyczne, a także psychiczne. Bywa jednak czasem, że mimo prowadzenia zdrowego stylu życia dochodzi w organizmie do niedoborów witamin lub minerałów. Wtedy wskazane jest uzupełnić braki za pomocą suplementów diety. Dobrym źródłem suplementów diety jest marka Healthlabs. Wyróżniają się one na rynku jakością i dobrym składem. Potwierdzają to opinie klientów, którzy są zadowoleni ze skuteczności stosowanych suplementów.

Jak rozpoznać, czy ma się niedobory witamin i minerałów?

Niedobory witamin i minerałów objawiają się w różny sposób. Mogą to być dolegliwości takie jak bóle głowy, zawroty, osłabienie, zmęczenie, znużenie. Z reguły są to ogólne objawy mogące świadczyć o tak naprawdę wielu chorobach, co też można łatwo pomylić z czymś innym. Dlatego, żeby wiedzieć, czy ma się braki składników mineralnych i witamin, należy raz w roku wykonać badanie krwi. W ten sposób łatwo określić, czego może brakować w organizmie, a czego może być za dużo. 

Suplementy diety stanowią wsparcie dla organizmu. Stosując jakiekolwiek suplementy, trzeba pamiętać o tym, że nie mogą one zastąpić dobrze zbilansowanej diety. Żeby wiedzieć, które suplementy warto uzupełnić w organizmie, należy regularnie chodzić na badania. W ten sposób jest możliwe właściwe dobranie odpowiednich suplementów dla siebie. Jest to istotne, ponieważ niedobory, jak i nadmiar witamin lub minerałów jest niekorzystny dla zdrowia.

5/5 - (1)