Ile kosztuje produkcja piwa domowego?

602

Piwo. Jeden z napojów niskoalkoholowych popularnych na całym świecie. Spożycie piwa w Polsce jest jednym z największych w Europie. Pod tym względem królują piwa koncernowe, łatwo dostępne i w niewygórowanej cenie. Jednak coraz więcej osób skłania się w kierunku piw craftowych i rzemieślniczych, które mimo tego że są 2 do 3 razy droższe, zapewniają znacznie lepsze doznania smakowe. Właśnie wysoka cena, jak także chęć eksperymentowania ze smakiem i potrzeba stworzenia czegoś samodzielnie sprawia, że wiele osób decyduje się na produkcję piwa w domu. Jak najbardziej jest to możliwe. W tym artykule dowiesz się, ile może cię to kosztować.

Co jest potrzebne by produkować domowe piwo?

Chcąc samodzielnie w domu warzyć piwo, musisz się zaopatrzyć w niezbędne urządzenia. Jest to przede wszystkim specjalny garnek do warzenia piwa, a także szklane butelki, kapslownica i pozostałe akcesoria i dodatki. Podsumowując koszt całego zaplecza technologicznego, bez trudu zmieścisz się w kwocie do 1000 złotych. Można to kupić jeszcze taniej, jeśli zdecydujesz się na akcesoria używane. Jeśli są w dobrym stanie, nie będzie to mieć żadnego negatywnego wpływu na jakość warzonego piwa, a cenę uda się obniżyć nawet o połowę.

Jakie gatunki piwa można warzyć w domu?

Tak naprawdę wszystkie, na które tylko masz ochotę. Wszystko zależy od twojej pomysłowości, pracowitości, ilości wolnego czasu i tego jak bardzo się interesujesz tym co robisz. Bez trudu w domowych warunkach uzyskasz piwa typu APA, IPA, jak również pijalne lagery. Istnieją już specjalistyczne sklepy, w których zakupisz niezbędne ekstrakty, chmiel, drożdże, słody i pozostałe składniki, bez których piwo nie może powstać. Z pomocą tematycznych for i grup internetowych, będziesz mógł się dzielić swoimi odkryciami, jak również korzystać z wiedzy i doświadczenia innych osób. Aby piwo przygotowane w domu smakowało tak dobrze, jak się tego spodziewasz, powinno być butelkowane i kapslowane. Pozwala to zachować pełnię walorów i nadać mu elegancki charakter. Dopuszczalne również jest rozlewanie piwa do butelek plastikowych, które są tańsze i lżejsze.

Ile zapłacimy za 500 ml domowego piwa?

Na pewno interesuje cię to, jak po dodaniu wszystkich kosztów, w tym również energii elektrycznej lub gazu, będzie kształtowała się cena pół litrowej butelki piwa. Wiadomość mamy bardzo dobrą. Łącznie z ceną butelkowania, będzie to około 2 złote! To naprawdę świetny wynik jak za doskonałej jakości piwo domowe. W cenie 2 złotych nie kupimy w sklepach dobrych jakościowo piw. Co najwyżej uda nam się dostać za 2 złote puszkę 500 ml niewiadomego pochodzenia piwa, które ma niewiele wspólnego z degustowaniem. Jeśli podoba ci się perspektywa warzenia piwa w domu, ale obecne wydatki finansowe nie pozwalają na uruchomienie takiej manufaktury, skorzystaj z pomocy którą jest pożyczka bez BIK. Za uzyskane pieniądze zakupisz niezbędne wyposażenie domowego browaru, jak również będziesz mógł zapisać się na dedykowane szkolenia lub kursy online.

5/5 - (1)