Dlaczego tak wiele restauracji przestaje funkcjonować w naszym kraju?

1057

Nie da się ukryć, że główną tego przyczyną jest przedłużająca się pandemia koronawirusa. W końcu brak klientów, równa się bardzo często temu, że nie ma przychodu. Jednakże czy tylko covid-19 przysporzył restauratorom tyle problemów?

Dlaczego tak wiele restauracji przestaje funkcjonować w naszym kraju?

Brak planu awaryjnego

Wiele restauracji tak naprawdę już przed pandemią cienko przędła, czy to z powodu tego, że zarządzanie było złe, lub ktoś popełnił inny błąd. Często w tym ,,myśleniu” brakowało również czegoś na sytuacje awaryjne, takie jak ta. W końcu ten kryzys mogą przetrwać tylko te firmy, które potrafią dostosować się do obecnej sytuacji rynkowej. Te, które tego nie zrobią, ponieważ uważają że nie muszą, po prostu padną. Jednym z niezłych pomysłów na to, jest na przykład przestawienie się na oferowanie jedzenia na dowóz, jednakże dla wielu firm teraz może być już o wiele za późno.

Kilka słów o koronawirusie

Nie można zaprzeczyć, że wiele firm poniosło znaczne straty z powodu kwarantanny, nie wspominając o firmach takich jak zespół firm Corona, które straciły dużo udziałów i ogólnej wartości rynkowej z powodu niefortunnego zbiegu nazwy z wirusem COVID-19. Ponadto, z powodu kwarantanny, praktycznie nawet dobre restauracje są niepewne jutra, a te które nadal funkcjonują tak jak poprzednio, zapewne stoją już na skraju bankructwa.

Ludzie w czasie globalnych chorób nie chodzą do restauracji

W panice wywołanej przez media każda rozsądna osoba ma większą skłonność do zamrażania środków, a wiele osób nawet martwi się, że ich bank przestanie funkcjonować, a wszystkie środki na ich kontach zostały w pełni opłacone i będą dalej działać. Dlatego większość ludzi po prostu rezygnuje z wychodzenia do restauracji z powodu paniki, a te rzeczy mają głównie na celu zaoszczędzenie pieniędzy i oczekiwanie na poprawę sytuacji.

Ostatnia szansa restauratorów

Nie da się ukryć, że wiele restauracji jest bardzo zagrożona tym, że po prostu padnie, nawet jeśli zrobi wszystko, co w ich mocy, aby się utrzymać. Rządowe ,,tarcze” na pewno nie zostaną zaimplementowane po raz drugi, z racji tego że ciężko w to uwierzyć, że państwo zdecyduje się na zaciągnięcie kredytów na takie sumy po raz drugi. Jedyna nadzieja w tym, że szczepionka, która jest przewidywana na dotarcie na rynek w styczniu, zadziała. W innym wypadku kryzys może się tylko pogłębić, co stanie się naprawdę wielkim problemem, który będzie trudno rozwiązać.

Restauracje a klienci

Nie da się ukryć, że co prawda firmy cierpią na tym bardziej, ale brak wolności w wyborze restauracji również ma swoje konsekwencje społeczne, z racji tego, że wyjście do restauracji w naszym społeczeństwie jest uznawane za coś niecodziennego (nawet bycie dobrym kucharzem w domu jakoś nie jest równoważne z wyjściem do restauracji), bądź też za sposób na to, aby pokazać się przed potencjalną partnerką. Bez tego ciężej będzie utrzymać choć iluzję, że nadal sytuacja jest jeszcze w miarę dobra.

Oceń nas!