Czy będąc na diecie powinniśmy się obawiać świątecznego obżarstwa?

346

Okres świąteczny jest dla wielu ludzi zdecydowanie najlepszym w ciągu całego roku kalendarzowego. Przez te kilka dni można nie tylko odpocząć od codziennej rzeczywistości i pracy. To także okazja, by spotkać się z członkami familii, czy dawno niewidzianymi kolegami/koleżankami. W okresie świątecznym nie brakuje możliwości, by kosztować różnych specjałów. Jesteś w tym momencie na diecie? Dlaczego zatem trzeba być szczególnie uważnym?

W czasie Świąt Bożego Narodzenia nie brakuje pokus…

W trakcie trwania okresu świątecznego ludzie mają zazwyczaj nieco więcej wolnego czasu. Chociażby od pracy zawodowej, która jest wykonywana na co dzień. Z tego względu sporo osób (szczególnie chodzi o facetów) ma więcej możliwości, by np. zapoznać się z ofertą podmiotów hazardowych. Nie masz jeszcze nigdzie żadnego konta? To żaden problem. W końcu sts rejestracja odbywa się bardzo szybko. Nie ma tutaj nic skomplikowanego. Dodatkowo podawane dane są później właściwie przechowywane przez fachowców od STS. Jak już zarejestrujesz się, a potem wpłacisz depozyt, to będziesz mógł swobodnie obstawiać rozmaite wydarzenia sportowe (i nie tylko). W czasie okresu świątecznego nie brakuje pokus także stricte dotyczących jedzenia. Na Wigilię jest szykowanych 12 potraw. Poza tym nie brakuje rozmaitych ciast, ciasteczek itp. To prawdziwy test dla wszystkich osób, które są w tym momencie na diecie.

Dieta powinna być rygorystycznie trzymana

Od pewnego czasu przestrzegasz zaleceń od swojego dietetyka? Chcesz regularnie, krok po kroku, zrzucać zbędne kilogramy? Coraz więcej osób ma zatem dylemat. Szczególnie w czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia. Jak już wiesz, jest wiele pokus. Istotne jest to, by się nie dać „złamać”. Jak zrobisz sobie jedno odstępstwo od konkretnych zasad, to potem może być Ci coraz prościej… A to niestety droga do tego, by znowu zacząć nabywać nadprogramowe kilogramy itp. Eksperci od dietetyki zachęcają zatem, by bardzo uważnie podejść do tego zagadnienia. Jeśli tylko możesz, to trzymaj się diety i wszystkich postanowień. Dzięki temu nie zmarnujesz wysiłku z poprzednich tygodni, czy miesięcy. Poza tym pokażesz sam sobie, że masz bardzo silną wolę. A to da Ci jeszcze więcej motywacji.

Uważaj także na napoje procentowe

W czasie Świąt Bożego Narodzenia nie brakuje także okazji, by napić się czegoś mocniejszego. Na tym polu też trzeba być ostrożnym. Wszystko dlatego, że alkohol to puste kalorie. W ten sposób także można zaprzepaścić to, nad czym pracowałeś przez ostatni czas (pod kątem dietetycznym).

5/5 - (1)