Nowy iPhone – refurbished jest dobrym pomysłem. Fot. Pixabay

W pogoni za nowymi technologiami wciąż chcemy mieć coś nowego, najlepszego w swojej kategorii. Co miesiąc producenci zasypują nas najnowszymi modelami telefonów, a kilka razy do roku jesteśmy świadkami głośnej premiery kolejnego flagowca, który robi to wszystko co poprzedni wariant, ale odrobinę lepiej. Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy, pamiętajmy, że starszy model flagowy jest znacznie lepszy od najnowszego średniaka.

Niepudełkowy telefon? Czemu nie!

Często jednak budżet domowy nie pozwala na kupowanie najnowszego modelu co rok. Najnowsze modele możemy uznać za gadżety niewarte naszych pieniędzy, w końcu chcemy mieć po prostu solidny sprzęt. Albo od miesięcy marzymy o tym konkretnym modelu, ale niestety, cena odstrasza… Rozwiązaniem wtedy jest zakup telefonu używanego lub refurbished, czyli odnowionego.

Sprzęt używany kosztuje najmniej. Często jednak kupujemy kota w worku – nie wiemy jaką miał historię ten egzemplarz, czy był poprawnie użytkowany, czy bateria będzie trzymać odpowiednio długo? Czasem minął już termin gwarancji, a akcesoria do telefonu właściciel dawno zgubił. Zdecydowanie możemy trafić na perełki. Jeśli nie przeszkadza nam odrobinę zarysowana obudowa, a telefon nie był zalany ani rozbity, możemy zyskać dobry sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie.

Możemy zdecydować się na zakup na aukcji internetowej, które są znacznie korzystniejsze pod kątem ceny, jednak jeśli chcemy mieć możliwość sprawdzenia urządzenia, włączenia i wypróbowania oraz wszystkie niezbędne papiery, udajmy się do komisu. W punkcie sprzedaży możemy wziąć telefon do ręki i obejrzeć wszystkie ewentualne rysy i usterki, których nie sposób jest dopatrzeć się przez internet.

Chcę najnowszy iPhone – refurbished jest dobrym pomysłem?

Inaczej ma się sprawa ze smartphonami odnowionymi – często określanymi jako „powystawowe”. Jest to sprzęt niemal nowy, czasem wynika ze zwrotu przez klienta i naprawy. Niektórzy nawet wolą takie egzemplarze niż oryginalnie zapakowane, gdyż to, co mogłoby się zepsuć, jest już naprawione. Wśród odnowionych telefonów możemy znaleźć wszystkie flagowce największych marek, takich jak Samsung, LG, Huawei czy iPhone. Refurbished występują w znacznie niższych cenach – mając budżet na smartphone średniej klasy, możemy zdobyć najlepszy sprzęt, któremu nic nie brakuje. Często sprzedawcy telefonów odnowionych dokładają całe oryginalne wyposażenie, posiadamy też fabryczną gwarancję. Refurbished to telefon prawie nowy, w znacznie niższej cenie, a jednocześnie o znanej historii i bez ukrytych wad sprzętu używanego.

Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy, pamiętajmy, że starszy model flagowy jest znacznie lepszy od najnowszego średniaka. Jeśli lubimy często zmieniać modele, dobrym pomysłem jest kompromis między egzemplarzem nowym, a używanym – telefon refurbished.

Telefon nowy, używany, a może odnowiony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *