Właściwe oświetlenie naszego domu lub mieszkania to klucz to sukcesu, jakim są niskie rachunki za energię elektryczną. Modernizacja oświetlenia to nie jedyne rozwiązanie, które bezpośrednio wpłynie na oszczędzanie energii. Instalacja solarna czy panele fotowoltaiczne to również doskonała, ale dość kosztowna alternatywa. Pozostańmy więc przy zmianie oświetlenia. Przyjrzyjmy się żarówkom używanym w technologii LED, które już kilkadziesiąt lat temu z powodzeniem wkroczyły na rynek elektroniczny w naszym kraju. Co zdecydowało o ich sukcesie?
Korzyści dla Ciebie
Głównymi zaletami modernizacji oświetlenia przy zastosowaniu żarówek LED-owych jest z pewnością znaczne oszczędzanie energii, połączone ze zmniejszeniem kosztów, które ponosimy za korzystanie z prądu elektrycznego. Produkty LED-owe charakteryzują się wysoką trwałością, a przeciętny czas pracy żarówki wynosi około 50 tysięcy godzin. Po okresie eksploatacji tracą one powoli swoją jasność, nie gasną nagle, ani nie migają tak, jak zwykłe świetlówki. Źródła światła oparte na systemie LED mają blisko 25-krotnie dłuższy okres użytkowania w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Dodatkowo, moduły, które są obecnie dostępne na rynku zapewniają nam uzyskanie dowolnej barwy.
Mniej znanymi, ale równie ważnymi zaletami technologii LED jest:
– emisja jasnego światła przy minimalnym poborze prądu;
– osiągnięcie pełnych parametrów w zaledwie kilka mikrosekund;
– wysoka odporność modułów na uszkodzenia;
– niska emisja ciepła.
Korzyści dla środowiska
Oświetlenie oparte na technologii LED to rozwiązanie stosowane nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w dekoracjach miejskich, bilbordach czy lampach ulicznych. Wynika to z całkowitego działania w myśl ekologii i ochrony środowiska. Diody LED wytwarzane są bez użycia jakichkolwiek szkodliwych substancji i metali, w tym rtęci. Dodatkowo możemy zaliczyć je do produktów całkowicie biodegradowalnych. System LED należy więc do całkowicie bezpiecznych, szczególnie dla ekosystemu.
LED to najnowszy, a zarazem jeden z najbardziej fascynujących postępów technologicznych XX i XXI wieku. Popularność na rynku elektronicznym zyskał on dzięki szeregowi niepodważalnych zalet, które przyczyniają się do obniżenia kosztów korzystania z prądu elektrycznego. System LED to idealne rozwiązanie również dla środowiska, które sytuuje się zaraz za takimi rozwiązaniami, jak panele fotowoltaiczne czy system solarny.

Dlaczego zamiana zwykłych żarówek na LED-owe to dobra inwestycja dla Twojego domu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *